Noc múzeí a galérií, XVII. ročník

15. 05. 2021
Plagát s programom podujatia Noc múzeí a galérií.

V sobotu 15. mája 2021 sa v Gemersko-malohontské múzeum uskutoční XVII. ročník podujatia Noc múzeí a galérií na Slovensku. Múzeum bude otvorené od 17:00 do 21:00. Počas večernej prehliadky múzea môže verejnosť navštíviť výstavy Pôvab kraslíc, Svetové dedičstvo v hĺbkach ZemeJános Fábry (1830-1907). Výstavy Pôvab kraslíc a János Fábry sú doplnené o audiosprievodcu. V stálej vlastivednej expozícii privíta návštevníkov múmia egyptskej ženy menom Tasheritnetiak. Vstupné: 2€, deti do 6 rokov zdarma.

Prehliadka múzea je umožnená len individuálnym návštevníkom, podľa pokynov organizátorov, tak aby sa v budove v jednom okamihu nenachádzalo viac ako 68 návštevníkov. Vstup do múzea je možný len s respirátorom. Pri vstupe je potrebné dezinfikovať si ruky a dodržiavať sociálny odstup 2 metre.

Okrem individuálnej prehliadky múzea je pripravený aj online program na Facebook stránke múzea.

16:00 POKLADY DEPOZITOV - s kurátormi múzea prostredníctvom kamery nahliadnete do depozitov, kde objavíte poklady v nich starostlivo uložené

22:05 PIKANTNÉ PREDMETY - v zbierkových fondoch múzea sa ukrývajú najrôznejšie predmety, dokonca aj také pikantné s erotickým podtónom

Fotografie z podujatia

Návštevníci múzea.
Návštevníci múzea na výstave Svetové dedičstvo v hĺbkach Zeme.
Návštevníci múzea v stálej expozícii.
Návštevníci múzea na výstave Pôvab kraslíc.
Návštevníci múzea na výstave János Fábry.
Návštevníci múzea v expozícii o Slovenskom národnom povstaní.