Svetový deň cestovného ruchu

 

Svetový deň cestovného ruchu27. 09. 2020, 13.00 - 18.00 hod.

Pri príležitosti Svetového dňa cestovného ruchu, 27. septembra 2020 (nedeľa), ponúka Gemersko-malohontské múzeum bezplatný vstup do výstavných a expozičných priestorov v čase od 13.00 do 18.00 hod.
Počas nedeľného popoludnia je okrem prehliadky múzea pripravený aj tematický program. O 14.00 hod. sa uskutoční prezentácia Oblastnej organizácie cestovného ruchu GEMER. Organizácia predstaví svoju činnosť, najúspešnejšie projekty v oblasti rozvoja cestovného ruchu v regióne a zároveň ponúkne tipy na výlety v Gemeri a Malohonte. O 15.00 hod. sa s etnologičkou a riaditeľkou múzea PhDr. Oľgou Bodorovou vyberieme po stopách hrnčiarov v Suchánskej doline, do obcí Hrnčiarske Zalužany, Hrnčiarska Ves a Sušany. Vo svojej prednáške Hrnčiarstvo v Suchánskej doline sa bude venovať histórii hrnčiarstva, výrobným postupom, výtvarnému prejavu, ako aj spôsobu predaja. O 16.00 hod. premietneme dokumentárny film Čaro gemerskej hliny, ktorého scenár napísala Oľga Bodorová. Dokument bol natočený v roku 1977 a zachytáva posledných žijúcich hrnčiarov v Gemeri-Malohonte (Šivetice a Držkovce).
Verejnosť môže navštíviť štyri výstavy - Vyšívaná história reformácie na Slovensku, Július Szabó - Pod medeným nebom, Bionika - príroda na to prišla prvá a Šarlota Bottová - Výber z tvorby.

BBSK
Podujatie je realizované s finančnou podporou BBSK

 

 

Fotografie z podujatia:

 

Svetový deň cestovného ruchu Svetový deň cestovného ruchu Svetový deň cestovného ruchu Svetový deň cestovného ruchu  
         

 

 

 

 

 

 

Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote je v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja.  Muzeum.SK  facebook - Gemersko-malohontské Múzeum Rimavská Sobota