Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_wp_footnotes_kses_init' not found or invalid function name in /web/htdocs2/gmmuzeumsk/home/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 307

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_wp_footnotes_kses_init' not found or invalid function name in /web/htdocs2/gmmuzeumsk/home/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 307
Víkendy pre Ukrajinu - Gemersko-malohontské múzeum
A A+ A+
MENU
Gemersko-malohontské múzeum
hello world!
Po:
zatvorené |
Ut-Ne:
10:00 - 18:00
DOMOV
Víkendy pre Ukrajinu
27. 3. 2022

Kultúrne inštitúcie Banskobystrického samosprávneho kraja pripravili VÍKENDY PRE UKRAJINU, výťažok zo vstupného venujú na pomoc utečencom.

Do pomoci utečencom sa Banskobystrický samosprávny kraj zapojí aj prostredníctvom benefičných podujatí vo svojich kultúrnych inštitúciách. Ak chcete prispieť na dobrú vec aj vy, príďte do divadiel, múzeí, galérie a planetária, ktoré zriaďuje župa, počas siedmich Víkendov pre Ukrajinu. Celý výťažok zo vstupného i honorárov poputuje charitatívnym a neziskovým organizáciám, ktoré pomáhajú utečencom.

Kultúrne inštitúcie, ktorých zriaďovateľom je Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK), sa zapoja do pomoci utečencom benefičnými podujatiami počas siedmich víkendov, od 18. marca do 1. mája 2022.

Víkendy pre Ukrajinu, počas ktorých bude celý výťažok zo vstupného i honorárov v župných divadlách, múzeách, galérie a planetária venovaný na pomoc utečencom, sú ďalšou aktivitou, ktorú kraj pripravil v snahe pomôcť ľuďom, postihnutým vojnou na Ukrajine. To, že ide o podujatie „Pre Ukrajinu“, bude označené aj priamo v programe divadiel a planetária, v prípade múzeí a galérie pôjde o výťažok z víkendového vstupného do stálych expozícií i aktuálnych výstav.

„Podobne, ako kultúra ďakovala zdravotníkom za ich nasadenie v boji proti COVID-19, sa teraz naše kultúrne inštitúcie zapájajú do pomoci utečencom. Je to možné aj vďaka podpore zastupiteľstva, ktoré umožnilo organizovanie benefičných podujatí a venovanie výťažku zo vstupného charitatívnym a neziskovým organizáciám. Pozývame preto aj širokú verejnosť počas víkendov do našich divadiel, planetária, múzeí a galérie – okrem kultúrneho zážitku si odnesiete aj vedomie, že svojou návštevou ste prispeli na pomoc tým, ktorí to potrebujú,“ povedal predseda BBSK Ján Lunter.

Tri divadlá a planetárium, ktorých zriaďovateľom je župa – Bábkové divadlo na Rázcestí, Divadlo Štúdio tanca, Divadlo Jozefa Gregora Tajovského a Krajská hvezdáreň a planetárium Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom, venujú na pomoc utečencom všetky získané honoráre a tržby z predaných lístkov za divadelné a filmové predstavenia odohrané v piatok, sobotu a nedeľu.

Rovnako päť krajských múzeí  a galéria – Stredoslovenské múzeum v Banskej Bystrici, Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote, Pohronské múzeum v Novej Bani, Horehronské múzeum v Brezne, Novohradské múzeum a galéria v Lučenci a Stredoslovenská galéria v Banskej Bystrici venujú výťažok zo všetkých predaných vstupeniek počas sobôt a nedelí na tieto účely.

„Krajské knižnice sme požiadali, aby pri nákupe kníh z účelových finančných prostriedkov kraja zohľadnili aj nákup literatúry pre deti a mládež v ukrajinskom jazyku. Do tejto aktivity by sme radi zapojili v ďalšej fáze aj naše osvetové strediská, ktoré by sa mohli podieľať na prepájaní slovenskej a ukrajinskej kultúry,“ povedal Peter Černek, vedúci Oddelenia kultúry Úradu BBSK.

logo
hello world!
Prejsť na
ostatné aktuality
1 2 3 10

Múzeá a galéria v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja

Novohradské múzeum a galéria LučenecHorehronské múzeum BreznoPohronské múzeum v Novej BaniStredoslovenské múzeumStredoslovenská galéria
Gemersko-malohonstké múzeum
Námestie M. Tompu 14/5
979 01 Rimavská Sobota
Obsahová zodpovednosť:
Gemersko-malohontské múzeum
Námestie M. Tompu 14/5
979 01 Rimavská Sobota
Technický prevádzkovateľ:
PROGNESSA, s. r. o.
Slobody 27
980 22 Veľký Blh
chevron-left