Úszik a halacska, farkát mozgatja
2023. június 21. és 23-án, 10:00 és 11:00 órai
RNDr. Monika Gállfyová

A Gömör-Kishonti Múzeum Halak, halak, halacskák névre hallgató aktuális kiállítása kísérőprogramjaként kézműves foglalkozást készített elő diákcsoportok részére. A program 2023. június 21. és 23-án, 10:00 és 11:00 órai kezdettel valósul meg.

A foglalkozás során a gyerekek halat avagy cápát ábrázoló, mozgatható papírjátékot készítenek. Az animációs program részét képezi a Halak, halak, halacskák című kiállítás megtekintése is. Belépti díj: 2€. Jelenléti szándékukat, kérjük, előre jelezzék az alábbi elérhetőségen: 047/5632741, marekova@gmmuzeum.sk

Halak, halak, halacskák nevű kiállítás  2023. április 20-án került megnyitásra. A tárlat vizeink halállományát mutatja be, mégpedig a nagyszombati Milan Žiak preparátumain keresztül, aki immáron 30 éve foglalkozik e mesterséggel. A halak preparálása egy olyan precíz folyamat, amelynél nincs lehetőség hibázni, s melyről csak nagyon kevés adat szerepel a szakirodalomban. Milan Žiaknak így meg kellett alkotnia saját eljárásait és technikáit. Preparátumait a közönség több különböző versenyen is megcsodálhatta már, például Brünnben, valamint a galgóci, nagymihályi, besztercebányai vagy épp komáromi múzeumokban. A rimaszombati Gömör-Kishonti Múzeum az utolsó állomás, ahol a nagyközönség szemügyre veheti Milan Žiak alkotásait, árulta el Monika Gálffyová, a múzeum biológusa. A kiállítás 2023. július 12-ig tekinthető meg.