Výstava prezentuje vývin svadobnej módy 20. rokov až 90. rokov 20. storočia, ako aj reflexie svadobnej módy v bývalom Československu a jej pretavenie do československej podoby a vtedajšieho textilného priemyslu, ktorý limitoval možnosti budúcich neviest.
Vystavené sú svadobné šaty, pánske obleky, doplnky (závoje, kravaty, rukavičky, topánky a iné) a dobové svadobné fotografie, doplnené o príbehy, ktoré zaznamenávajú osobné výpovede pôvodných majiteliek šiat. „Šaty bez príbehu, bez poznania ich nositeľky, bez rozhovoru s ňou, nemajú pre mňa hodnotu.“, tvrdí Jana Mládek Rajniaková, majiteľka viac ako 150-kusovej zbierky svadobných šiat.
Oku návštevníka neuniknú šaty, v ktorých sa žiadna nevesta nevydávala, šaty manželky olympijského reprezentanta v hádzanej Vincenta Lafka z roku 1971 alebo tajne ušité šaty, ktoré si nevesta obliekla na tajný cirkevný sobáš v roku 1972. Vystavené sú aj najstaršie svadobné šaty zo zbierky Jany Mládek Rajniakovej - ručne vyšívané šaty z roku 1928. Šaty štýlovo vychádzajú z tradičného ľudového odevu podtatranskej obce Štrba, kde sa v tom čase ešte aktívne nosil ľudový odev charakteristický plisovanými dlhými sukňami.
Výstavu dopĺňajú odborné texty opisujúce vývin svadobného odievania, svadobných oznámení a svadobnej fotografie.
Jana Mládek Rajniaková je vyštudovaná etnologička a zbieraniu svadobných šiat a s nimi spojených príbehov sa venuje od roku 2012. Prvých šiat sa ujala len preto, lebo boli v jednom opustenom dome a bolo jej ľúto nechať ich tam zničiť. Tak začala vznikať jej zbierka. K prvým pridala šaty po svojej mame a starej mame, ktoré našla na povale. Väčšinu šiat dostala darom od kamarátok a známych, ktoré oslovila. Dnes ju už ľudia sami vyhľadávajú, aby jej zverili svadobné šaty. Svoju zbierku zverejňuje prostredníctvom sociálnych sietí, médií a výstav.
Výstava je realizovaná s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja.