Svetový deň cestovného ruchu

26.09.2024
Kolektív GMM

26.09.2024

Celý svet vrátane Slovenska si aj tento rok pripomenie a oslávi  Svetový deň cestovného ruchu. Toto podujatie sa v Gemersko-malohontskom múzeu uskutoční dňa 26.septembra 2024 a pre širokú verejnosť pripravujeme bohatý program.

V doobedňajších a skorých popoludňajších hodinách pozývame do Gemersko-malohontského múzea školákov a školské skupiny, programy podvečer majú za cieľ osloviť širokú verejnosť, kedy si „posvietime“ na minulosť nášho milovaného mestečka.

O 16:00 hodine sme si pre návštevníkov na nádvorí múzea pripravili komentovanú prehliadku POP-UP výstavy s názvom Stratené mesto, kde sa dozvedia zaujímavé a možno nikdy nepočuté informácie o zaniknutých pamiatkach Rimavskej Soboty. O 16:30 hodine môžu spoznať Gemersko-malohontské múzeum tak ako ho doteraz nepoznali. Návštevníkov pozývame na netradičnú prehliadku budovy múzea „Od povaly po pivnicu“. Nahliadnite do zákulisia a navštívte časti múzea, ktoré nie sú návštevníkom bežne prístupné.

Na záver celého dňa si od 17:00 hodiny spolu pozrieme dokumentárny film o Nežnej revolúcii v Rimavskej Sobote s názvom Nežné mestečko /2019/. Autormi filmu sú Éva Szekeres a Laci Lichtmanegger, film vznikol na objednávku občianskeho združenia Oxymoron, archívne zábery k nemu poskytol vtedajší filmár Jozef Tokár.

Pridajte sa k nám, oslávme spolu Svetový deň cestovného ruchu, podporte Vašou návštevou Gemersko-malohontské múzeum, tešíme sa na Vás!