A A+ A+
MENU
Gemersko-malohontské múzeum
hello world!
Po:
zatvorené |
Ut-Ne:
9:00 - 17:00
DOMOV

Európske dni archeológie

18. 6. 2021
Kurátor/ka výstavy:
-
Plagát k prednáške pri príležitosti Európskych dní archeológie 2021.
Gemersko-malohontské múzeum sa 18. júna 2021 pripojí k podujatiu Európskych dní archeológie, ktoré sa konajú v termíne 18. až 20. júna 2021 pod záštitou Ministerstva kultúry Francúzskej republiky.

18. júna 2021 (piatok) o 14.00 hodine predstaví archeológ múzea PhDr. Alexander Botoš prostredníctvom prednášky spojenej s powerpointovou prezentáciou najnovšie archeologické výskumy múzea. Vo svojej prednáške bude prezentovať pozoruhodné výsledky svojich najnovších archeologických výskumov, ako napr. výskum secesnej Petrivalského vily v Hnúšti, výskum gotického kostola v Žípe, výskum žiarového pohrebiska z doby bronzovej v centre mesta Rimavská Sobota, výskum zaniknutého paulínskeho kláštora v Slavci – Gombaseku alebo výskum zaniknutého hradu Širkovce – Kapla.  

Vstupné na podujatie je 2€.  Vzhľadom na epidemiologickú situáciu s ochorením COVID-19 je maximálny počet účastníkov na podujatí obmedzený na 25 návštevníkov.  

K podujatiu Európskych dní archeológie sa prvýkrát pripája aj Gemersko-malohontské múzeum s cieľom propagácie a popularizácie archeológie a archeologického bádania v regióne Gemer-Malohont, ktorý je mimoriadne bohatý na archeologické kultúrne dedičstvo.

Fotografie z podujatia

Fotografia z prednášky.
Fotografia z prednášky - prednášajúci archeológ PhDr. Alexander Botoš.
hello world!

Múzeá a galéria v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja

Novohradské múzeum a galéria LučenecHorehronské múzeum BreznoPohronské múzeum v Novej BaniStredoslovenské múzeumStredoslovenská galéria
Gemersko-malohonstké múzeum
Námestie M. Tompu 14/5
979 01 Rimavská Sobota
Obsahová zodpovednosť:
Gemersko-malohontské múzeum
Námestie M. Tompu 14/5
979 01 Rimavská Sobota
Technický prevádzkovateľ:
PROGNESSA, s. r. o.
Slobody 27
980 22 Veľký Blh
chevron-left