A A+ A+
MENU
Gemersko-malohontské múzeum
hello world!
Po:
zatvorené |
Ut-Ne:
9:00 - 17:00
DOMOV

Komentovaná prehliadka POP UP výstavy na Hlavnom námestí

5. augusta 2023 (sobota) o 16.00 hod.
Kurátor/ka výstavy:
Kolektív GMM

Gemersko-malohontské múzeum pripravuje komentovanú prehliadku k POP UP výstave umiestnenej na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote. Uskutoční sa 5. augusta 2023 (sobota) o 15.00 hod. v maďarskom jazyku a o 16.00 hod. v slovenskom jazyku. Prehliadka je vhodná pre všetkých milovníkov histórie a všetky vekové kategórie . Vstupné je 2 eurá.

V septembri 2022 pri príležitosti 140. výročia založenia Gemersko-malohontského múzea bola na nádvorí múzea inštalovaná Pop-Up výstava o histórií jubilujúcej inštitúcie a formovaní a profilácii  jednotlivých zbierkových fondov. Vystavených bolo 8 bannerov. Na jednej strane sa nachádza text v slovenskom jazyku, na druhej v maďarskom jazyku. Dva bannery popisujú vznik a históriu múzea ako inštitúcie, zvyšných 6 bannerov prezentuje jednotlivé zbierkové fondy múzea, ako biológiu, zoológiu, archeológiu, históriu, históriu umenia a múzejnú knižnica spolu s archívom múzea. Tabule boli v júli 2023 dočasne premiestnené a nainštalované na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote, kde budú dostupné širokej verejnosti počas celého leta a kde v sobotu, 5. augusta si ich záujemcovia budú mať možnosť pozrieť aj s lektorským výkladom, ktorú im poskytnú pracovníci múzea. Texty jednotlivých bannerov sú doplnené o zaujímavé fotografie pochádzajúce z rôznych období 20. storočia, znázorňujúce významné osobnosti a vzácne zbierkové predmety múzea. Návštevníci sa z nich môžu dozvedieť veľa informácií nielen z histórie múzea, ale aj o najzaujímavejších, najstarších, najvýznamnejších predmetoch inštitúcie a môžu sa takto bližšie oboznámiť s dejinami piateho najstaršieho múzea na Slovensku. Návštevníkov čaká zaujímavý výlet do minulosti, a to uprostred historického jadra Rimavskej Soboty.

Záujemcovia o maďarský výklad sa stretnú na nádvorí múzea o 14.45, kým záujemcovia o slovenský výklad o 15:45 hodine. Z nádvoria sa spoločne s lektormi presunú na Hlavné námestie.

Rozsiahly výklad o zaujímavom príbehu na príjemnom mieste. Buďte súčasťou niečoho nového, a príďte si nás navštíviť. Ideálny program pre milovníkov histórie, regiónu a Gemersko-malohontského múzea.

hello world!

Múzeá a galéria v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja

Novohradské múzeum a galéria LučenecHorehronské múzeum BreznoPohronské múzeum v Novej BaniStredoslovenské múzeumStredoslovenská galéria
Gemersko-malohonstké múzeum
Námestie M. Tompu 14/5
979 01 Rimavská Sobota
Obsahová zodpovednosť:
Gemersko-malohontské múzeum
Námestie M. Tompu 14/5
979 01 Rimavská Sobota
Technický prevádzkovateľ:
PROGNESSA, s. r. o.
Slobody 27
980 22 Veľký Blh
chevron-left