A A+ A+
MENU
Gemersko-malohontské múzeum
hello world!
Po:
zatvorené |
Ut-Ne:
9:00 - 17:00
DOMOV

Kto býva v dutine

22. 9. 2022
Kurátor/ka výstavy:
-

Gemersko-malohontské múzeum pripravilo pre rodiny s deťmi tvorivú dielňu, ktorá je súčasťou výstavy 70. výročie Prírodnej rezervácie Kurinecká dubina. Tvorivá dielňa sa uskutoční 22. septembra 2022 (štvrtok) o 16.00 hod. Určená je rodinám s deťmi od 6 rokov. Vstupné je 2€.

plagát k tvorivej dielni Kto býva v dutine

Cieľom tvorivej dielne je ponúknuť rodinám s deťmi priestor pre trávenie voľného času v historických priestoroch múzea a zároveň hravou formou vzdelávať a prezentovať zbierkové predmety. Témou tvorivej dielne sú obyvatelia dubových lesov.

V úvode sa návštevníci zoznámia s Prírodnou rezerváciou Kurinecká dubina, ktorá je najstaršou chránenou oblasťou v súčasnej pôsobnosti Chránenej krajinnej oblasti Cerová vrchovina. Predmetom ochrany je starý dubový porast ako zachovalá ukážka typu nížinných lesov s predpokladmi pre hniezdenie vtáctva a výskyt bezstavovcov. Kurinecká dubina je domovom najrôznejších živočíchov - motýľa európskeho významu ohniváčika veľkého,  nášho najväčšieho chrobáka roháča veľkého, rôznych druhov vtákov, bezstavovcov a tiež netopierov. Práve počas tvorivej dielne si deti spolu s rodičmi vyrobia netopiera. V závere dielne čakajú návštevníkov hravé úlohy.

Fotografie z podujatia

návštevníci podujatia
návštevníci podujatia
hello world!
1 2 3 50

Múzeá a galéria v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja

Novohradské múzeum a galéria LučenecHorehronské múzeum BreznoPohronské múzeum v Novej BaniStredoslovenské múzeumStredoslovenská galéria
Gemersko-malohonstké múzeum
Námestie M. Tompu 14/5
979 01 Rimavská Sobota
Obsahová zodpovednosť:
Gemersko-malohontské múzeum
Námestie M. Tompu 14/5
979 01 Rimavská Sobota
Technický prevádzkovateľ:
PROGNESSA, s. r. o.
Slobody 27
980 22 Veľký Blh
chevron-left