A A+ A+
MENU
Gemersko-malohontské múzeum
hello world!
Po:
zatvorené |
Ut-Ne:
9:00 - 17:00
DOMOV

Návrat do minulosti. Zážitková expozícia novej generácie (virtuálna realita)

13. 4. 2023
Kurátor/ka výstavy:
PhDr. Éva Kerényi, PhD. a Mgr. Martina Oštrom Mareková

Gemersko-malohontské múzeum pripravilo zážitkovú prehliadku stálej vlastivednej expozície múzea s využitím virtuálnej reality pod názvom Návrat do minulosti. Moderným spôsobom budú návštevníkom priblížené dejiny múzea od jeho založenia v roku 1882 do sprístupnenia prvej stálej expozície v roku 1913. Prehliadky sú naplánované počas mesiacov marec až jún 2023. Ďalšia zážitková prehliadka pre verejnosť sa uskutoční 13. apríla 2023 o 15.00 hod. (v maďarskom jazyku) a o 16.00 hod. (v slovenskom jazyku). Školy sa môžu prihlásiť v čase o 9.00 hod. a 10.30 hod. Kapacita prehliadky je obmedzená, preto je potrebné účasť nahlásiť vopred (kontakt - 047/5632741 alebo marekova@gmmuzeum.sk).   

plagát k podujatiu

V Rimavskej Sobote a vôbec prvýkrát v regióne Gemer-Malohont vzniká zážitková prehliadka expozície, ktorá bude využívať virtuálnu realitu a návštevníkovi priblíži históriu založenia župného múzea a najmä vznik prvej stálej expozície v roku 1913, ktorá kontinuálne už 110 rokov prezentuje kultúrne i prírodné bohatstvo regiónu Gemer-Malohont.  

Virtuálna prehliadka má byť obohatením prehliadky stálej vlastivednej expozície múzea so zreteľom na založenie múzea, osobnosť prvého riaditeľa a zakladateľa múzea, ako aj na okolie múzea, na Námestie Mihálya Tompu, kde sa budova Gemersko-malohontského múzea nachádza. Počas prehliadky sa návštevník prenesie späť v čase, aby sa stal súčasťou udalostí, ktoré určujú históriu regiónu Gemer-Malohont. Vďaka úžasnému vizuálnemu obsahu návštevník môže zažiť netradičný zážitok.

Zážitková prehliadka múzea s využitím okuliarov pre virtuálnu realitu vznikla v rámci projektu - Návrat do minulosti - zážitková expozícia novej generácie (virtuálna realita), ktorý finančne podporil Fond na podporu umenia ako hlavný partner projektu. V rámci projektu bolo zabezpečené graficko-technické riešenie virtuálnej reality a nákup jedného kusa okuliarov pre virtuálnu realitu. Nákup ďalších štyroch kusov okuliarov pre virtuálnu realitu finančne podporil Banskobystrický samosprávny kraj.

hello world!
1 2 3 50

Múzeá a galéria v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja

Novohradské múzeum a galéria LučenecHorehronské múzeum BreznoPohronské múzeum v Novej BaniStredoslovenské múzeumStredoslovenská galéria
Gemersko-malohonstké múzeum
Námestie M. Tompu 14/5
979 01 Rimavská Sobota
Obsahová zodpovednosť:
Gemersko-malohontské múzeum
Námestie M. Tompu 14/5
979 01 Rimavská Sobota
Technický prevádzkovateľ:
PROGNESSA, s. r. o.
Slobody 27
980 22 Veľký Blh
chevron-left