A A+ A+
MENU
Gemersko-malohontské múzeum
hello world!
Po:
zatvorené |
Ut-Ne:
9:00 - 17:00
DOMOV

Svetový deň cestovného ruchu

-
Kurátor/ka výstavy:
Kolektív GMM

27. septembra 2023 (streda), pri príležitosti Svetového dňa cestovného ruchu, sa v Gemersko-malohontskom múzeu uskutočnilo podujatie pre rodiny s deťmi a širokú verejnosť. Podujatie bolo realizované v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu GEMER a s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja.

Program počas Svetového dňa cestovného ruchu zahájila príhovorom riaditeľka Gemersko-malohontského múzea PhDr. Éva Kerényi a Viktor Brádňanský, destinačný koordinátor Oblastnej organizácie cestovného ruchu GEMER.

Pre školy bola pripravená prechádzka historickou časťou mesta Rimavská Sobota so sprievodným slovom. Lektori múzea v dobových kostýmoch predstavili bohatú históriu stredovekého mesta a zaujímavosti viažuce sa k historickým budovám. Posledná, prémiová prehliadka pre verejnosť sa konala večer v sprievode archeológa múzea PhDr. Alexandra Botoša.

Po príhovore prebiehala ochutnávka historických a regionálnych vín. Na výber boli vína s historickou receptúrou, biele, červené, ale aj lokálne a ríbezľové vína.

Hlavným podujatím bol koncert slovenskej kapely Strigôň z Oravy, ktorá do Rimavskej Soboty zavítala po prvý krát, ale dúfame že nie naposledy.

Za Svetový deň cestovného ruchu je oficiálne vyhlásený 27. september. Oslavuje sa od roku 1979 na základe rozhodnutia Svetovej organizácie cestovného ruchu (UNWTO). V tento deň sa symbolicky končí hlavná turistická sezóna na severnej pologuli a začína na južnej pologuli.

Gemersko-malohontské múzeum ukončuje turistickú sezónu 30. septembra 2023 (sobotu). Po tomto termíne (od 1. októbra) bude múzeum otvorené v utorok až piatok od 9.00 do 17.00 hod., počas víkendov od 9.00 do 17.00 hod.

hello world!
1 2 3 50

Múzeá a galéria v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja

Novohradské múzeum a galéria LučenecHorehronské múzeum BreznoPohronské múzeum v Novej BaniStredoslovenské múzeumStredoslovenská galéria
Gemersko-malohonstké múzeum
Námestie M. Tompu 14/5
979 01 Rimavská Sobota
Obsahová zodpovednosť:
Gemersko-malohontské múzeum
Námestie M. Tompu 14/5
979 01 Rimavská Sobota
Technický prevádzkovateľ:
PROGNESSA, s. r. o.
Slobody 27
980 22 Veľký Blh
chevron-left